Fon Satın Al
Altın Katılım Fonu

Altın Katılım Fonu

Altın katılım fonu, toplam fon büyüklüğünün en az %80'i devamlı olarak fiziki altın ve altına dayalı kira sertifikalarına yatırım yapar.

Neden Altın Katılım Fonu Tercih Edilmeli?

Yatırım, mantıksal olarak yatırımcının getiri beklentisi, aldığı riskler, yararlanabileceği fırsatlar, güvenilirlik, uygulanabilirlik, istikrar, yönetim, düşük işlem maliyeti, likidite ihtiyacının karşılanması gibi birçok talebin birleşiminden oluşur.

Altın, bir yatırım aracı olarak kullanmak günümüz şartları için çoğunlukla tercih edilen bir üründür. Altın, piyasa koşullarına göre dalgalı hareket eden bir enstrüman olmakla beraber, uzun vadede enflasyona karşı koruma sağlayabilen yatırım araçlarından birisi olması sebebiyle özellikle bireysel yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilebilmektedir.

Altın Katılım Fonu Hangi Yatırımcılar için Uygundur?

Birikimlerini enflasyona karşı korumak isteyen ve fiziki olarak altın saklamak istemeyen yatırımcılar için uygundur.

Altın Katılım Fonuna kısa vadeli yatırım yapmak isteyen bireyler, altın fiyatlarının piyasa koşullarına göre dalgalandığını göz ardı etmemelidir.

Altın Katılım Fonu Riskli Mi?

Altın eski zamanlardan beri kullanılan yaygın bir yatırım aracıdır. Türkiye’de gram altın fiyatları uluslararası piyasada işlem gören altının ons bazında (USD) değişimine ve Dolar/TL kurunun değerine göre açıklanmaktadır. Bu nedenle yatırımcıların hem Ons bazındaki değişimleri hem de Kur tarafındaki hareketleri takip etmesi gerekir. Gram altın fiyatları bu iki değişkene göre açıklandığından hem Ons altının hem de kur tarafındaki volatilitenin etkisi altında kalmaktadır. Bu nedenle kısa vadeli yatırımcılar için riski yüksek bir yatırım aracıdır.

Altın Fonunda Neler Var?

Altın katılım fonu, toplam fon büyüklüğünün en az %80'i devamlı olarak fiziki altın ve altına dayalı kira sertifikalarına yatırım yapar.