BAŞVUR
01/06

Başvuru Süreci

01 Başvuru

02 Ön Değerlendirme

03 Yatırım Komitesi Girişimci Sunumu

04 Yatırım Komitesi Değerlendirme

Sıkça Sorulan Sorular

Lonca GSYF Nedir?
Lonca GSYF, büyüme potansiyeli yüksek, bu potansiyeli yakalayabilmek için sermaye ihtiyacı duyan, teknoloji ve yenilik odaklı finansal teknolojiler, sağlık teknolojileri, ulaştırma teknolojileri ve diğer hizmet ve ticaret alanlarında teknolojik çözümler sunan ve/veya sunacak olan halihazırda faaliyet gösteren ve/veya henüz faaliyete geçmemiş erken ve büyüme aşamasındaki girişim şirketlerine yatırım yapmak amacıyla kurulan Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'dur.
Nereden Başvurabilirim?
Lonca GSYF’ye web sitemiz üzerindeki online başvuru panelinden başvurabilirsiniz. Online başvuru haricinde bir başvuru yöntemi bulunmamaktadır. Başvuru için tıklayınız.
Hangi sektörler başvuru yapabilir?
Lonca GSYF’ye teknoloji ve yenilik odaklı finansal teknolojiler, sağlık teknolojileri, ulaştırma teknolojileri ve diğer hizmet ve ticaret alanlarında teknolojik çözümler sunan ve/veya sunacak olan halihazırda faaliyet gösteren ve/veya henüz faaliyete geçmemiş erken ve büyüme aşamasındaki girişim şirketleri başvurabilir.
Şirket olmak zorunda mıyız?
Lonca GSYF ancak “Anonim Şirket”lere yatırım yapabilmektedir. Hali hazırda anonim şirketiniz yoksa ya da farklı bir şirketiniz varsa, yatırım öncesi A.Ş. kurulması gerekmektedir.
Hisse alacak mısınız? Yatırım boyutunuz (ticket size) nedir?
Lonca GSYF her bir projeye 50.000 – 500.000 USD arasında erken aşama yatırımı yapacaktır ve bunun karşılığında değerlemeyle orantılı hisse alacaktır.
Başvurular ne zaman olmaktadır?
Başvuruların belli bir dönemi bulunmamaktadır.
Fikir aşamasında yatırım yapıyor musunuz?
Lonca GSYF olarak, ürünü hazır, müşterisi olan ya da Müşteri aşamasına gelmiş projelere yatırım yapılacaktır. Fikir aşamasında ya da ürün henüz hazır değilse Lonca Girişimcilik Merkezi’ne başvuru yapabilir, ürün sürecini mentorların yardımı ile tamamlayabilirsiniz.
Başka sorularınız mı var? İLETİŞİME GİT

Girişim Başvuru Formu

*Girişiminiz şirketleştiyse şirketinizin adını ve markasını yazınız, şirketleşmediyseniz projenizin adını yazmanız yeterlidir.